CENTRUM KULTURY DLA KLAS 4-6. PODSUMOWANIE PROJEKTU: ROMANTYZM W MUZYCE I MALARSTWIE 10.06.26
Czerwcowe Centrum Kultury dla klas 4-6 było ostatnim spotkaniem, podczas którego podsumowaliśmy całoroczny projekt „Romantyzm w muzyce i sztuce”.
Pani Agnieszka Bocianowicz, prowadząca zajęcia z historii sztuki, oraz pani Marta Kornowicz, prowadząca Centrum Kultury i zajęcia muzyczne, przygotowały dla uczestników quiz sprawdzający wiedzę na temat epoki romantyzmu.
Pytań było sporo, a niektóre z nich należały do na prawdę wymagających. Mimo to świetnie poradziliście sobie z odpowiedziami. Wykazaliście się bardzo dobrą znajomością romantycznych malarzy oraz cech charakterystycznych dla sztuki tej epoki. Równie dobrze znaliście wybitnych kompozytorów romantyzmu, takich jak Fryderyk Chopin, genialny pianista i kompozytor, oraz Henryk Wieniawski – wybitny skrzypek i twórca.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy, uważności oraz otwartości na sztukę.
Dziękujemy za wspólnie spędzony rok pełen inspirujących spotkań, odkrywania piękna muzyki i sztuki oraz rozwijania pasji. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie z Wami na długo.
W drugiej części spotkania pani Ela Szydłowska, współtwórczyni projektu Centrum Kultury, zaprezentowała nagranie spektaklu „Dziady” z 2018 roku w wykonaniu naszych uczniów. Przedstawienie zostało wystawione w Och-Teatrze podczas obchodów 25-lecia Szkół SKiE. Chcieliśmy pokazać młodszym uczestnikom Centrum Kultury, na jak wysokim poziomie artystycznym realizowane są spektakle przygotowywane przez uczniów naszego liceum.
Mamy nadzieję, że ten pokaz był dla Was inspiracją i zachętą do rozwijania własnych zainteresowań teatralnych oraz artystycznych.






