KLASA 7M POZDRAWIA ZE SZCZYRKU 18.06.26
Pierwszego dnia zdobyliśmy Skrzyczne (1257 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Drugiego dnia weszliśmy na Klimczok (1117 m n.p.m.), którego szczyt stanowi historyczną granicę pomiędzy Śląskiem a Małopolską. Po dwóch dniach zdobywania beskidzkich szczytów przyszedł czas na nieco spokojniejszy dzień. Trzeci dzień upłynął pod znakiem sztuki, pięknych widoków i dobrych emocji.
W Szczyrku odwiedziliśmy Bator Art Gallery, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe dzieła współczesnych artystów – od malarstwa i rzeźby po ceramikę, szkło artystyczne i grafikę. To miejsce naprawdę warto zobaczyć!
Nie zabrakło także spaceru nad Żylicą. To malownicza, 22-kilometrowa górska rzeka przepływająca przez Beskid Śląski i Kotlinę Żywiecką. Jest lewym dopływem Soły i zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku.
Po trzech dniach pełnych wrażeń wracamy do Warszawy bogatsi o piękne wspomnienia, nowe doświadczenia i mnóstwo niezapomnianych chwil.
Dziękujemy, Szczyrk!


































